Katarína Palacková

Vyštudovala som sociálno-právnu činnosť na Strednej Odbornej škole v Nových Zámkoch. Popri štúdiu som mala možnosť nahliadnuť do Detských domovov, kde som získala prax s deťmi.

V tom čase ma zaujala psychológia a pedagogika, ktoré boli pre mňa veľkou pomocou a motiváciou pre lepšie pochopenie a prácu s deťmi s rôznymi poruchami osobnosti, či hendikepom.

Táto skúsenosť ma naučila trpezlivosti, zásadovosti, pevnému, ale láskavému stanoveniu hraníc, aby tieto malé dušičky sa mohli stať veľkými.

Pri tejto praxi s deťmi som si uvedomila, aký dôležitý je čas, ktorý venujeme deťom, zároveň im byť vzorom, keďže deti sú nám zrkadlom.

Práca s deťmi ma napĺňa, pri nich viem, že to čo robím je správne. Viem, že je veľmi dôležité vnímať každé dieťa inými očami a s otvoreným srdcom, lebo každé má svoju jedinečnú osobnosť.

Učiteľstvo  pre mňa nie je len profesia, či práca, ktorú musím robiť, ale poslanie. Verím, že to čo naučíme naše deti pomáha rásť nie len im, ale spolu s nimi rastieme aj my.

Medzi moje záľuby patria tanec, hudba, čítanie kníh, jazda na bicykli.

Navštevovala som Umeleckú školu v Nových Zámkoch, kde som 10 rokov hrala na hudobný nástroj trúbku a hrala v dychovom orchestri Bánovčanka.