Rodičia nám predviedli svoje povolania, Február 2017

V týždni o povolaniach k nám prišli niektorí rodičia porozprávať o svojej práci a navštívili nás aj dobrovoľníci z Červeného kríža.

 

Pri predstavení povolania zubára nám Dankov ocko krátkou prezentáciou priblížil, ako prebieha preventívna prehliadka a mohli sme si zblízka pozrieť nástroje, ktoré ako zubár používa v ambulancii. Zahrali sme si aj hru na triedenie zdravých a veľmi sladkých potravín pre zuby.

 

Ďalším povolaním, ktoré sa nám predstavilo bolo povolanie „Mamičky“. Maroškova mamička nám názorným spôsobom ukázala, čo robí mamička, ktorá sa stará o bábätko. Deti si vyskúšali prebaľovanie, kŕmenie, nosenie a tíšenie bábätka. Veľmi sa im to páčilo, zvlášť dievčatkám.

 

Terezkina mamička nám zas ukázala, ako hodnotiť výrobky a vytvárať na ne reklamu. Deti ochutnávali, ovoniavali a senzoricky hodnotili jogurty rôznych chutí. Na výherný jogurt nakreslilo každé z nich reklamný obal. Jeden z obalov deti vyhodnotili ako najkrajší a použili ho na zabalenie víťazného jogurtu. Táto aktivita bola pre ne naozaj atraktívna.

 

Deti tiež pripravili maľby na tému „Čím chcem byť“ alebo “ Povolanie mojich rodičov“, z ktorých sme potom urobili krásnu výstavu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *