Veľkonočné medovníčky Mary's Meals

katarina racz

02 apríla 2022

Nekomentované

Aj keď sa veľká pozornosť v súčasnosti sústreďuje na pomoc ľuďom zasiahnutým konfliktom na Ukrajine, nechceme zabudnúť ani na deti v iných končinách našej planéty 🌍.
Pre extrémne suchá v časti Afriky prebieha humanitárna kríza už niekoľko rokov v dôsledku čoho trpí vážnym hladom niekoľko desiatok miliónov detí.
Spojili sme sa preto s medzinárodným charitatívnym hnutím @marysmeals.sk , bojujúcim proti hladu zavádzaním školského stravovania tam, kde chudoba a hlad bránia deťom v prístupe k vzdelaniu.
Iba jedno teplé jedlo 🍚 denne už prispieva k tomu, že v školách, kde deti dostávajú jedlá Mary’s Meals stúpa počet zapísaných žiakov, zlepšuje sa ich dochádzka, deti sa dokážu lepšie sústrediť, sú zdravšie a dosahujú lepšie výsledky. Tak môžu dostať vzdelanie, ktoré im otvára cestu von z chudoby.
💡Je až neuveriteľné, že už suma 1️⃣8️⃣,3️⃣0️⃣ € dokáže zabezpečiť jedno teplé jedlo denne pre jedno dieťa na celý rok.
Prostredníctvom projektu “Veľkonočný medovník pre Afriku“ chceme prispieť k podpore vzdelávania týchto detí.
S deťmi z našej materskej školy sme napiekli voňavé medovníčky a vyrobili veľkonočné pohľadnice, ktoré vám chceme ponúknuť za symbolickú cenu 1️⃣€. Celý zisk z predaja poputuje cez Mary’s Meals do Afriky.
Predaj veľkonočných medovníkov a pohľadníc bude prebiehať piatok 1.apríla 2022 v čase od 15:00 – 17:00 pred budovou základnej školy – zadný vstup ako je vstup do materskej školy.
Všetci ste srdečne vítaní. ❤
🎁 Čaká na vás aj malé prekvapenie 🎁
 
Kniha o Mary’s meals a ďalších charitatívnych projektoch zakladateľa Magnus MacFarlane-Barrow-a
Pripájame aj našu krátku recenziu ku knižke „Je to jeden neuveriteľne strhujúci a inšpiratívny príbeh o tom, ako aj jeden človek dokáže zmeniť svet a život miliónov ľudí, ak sa nechá viesť Božou vôľou. A tiež ako málo stačí, aby sme sa stali súčasťou tohto príbehu.“