Začiatok školského roka 2021/2022

Začiatok nového školského roka bol bohatý na zážitky.

Po intentívnych prípravách na nový školský rok počas posledných 2 augustových týždňov, sme 2.9.2021 v SMŠ PRAMIENOK privítali nové deti, ktoré sa postupne zoznamujú s prostredím materskej školy, pani učiteľkami a s novými kamarátmi, ktorými nadväzujú nové priateľstvá.

 

Začiatok školského roka sme oslávili aj Sv. omšou, obetovanou za našu materskú školu, učiteľky, deti a ich rodiny a tiež s prosbami za zdravie nás všetkých, zotrvanie v prezenčnej výuke počas celého školského roka, ale aj za bohatú apoštolskú cestu nášho Sv. Otca Františka na Slovensku. Práve pri jeho vítaní sme mali aj naše svetielko p. učiteľku Katku, ktorá ako dobrovoľníčka spolku Sv. Egídia mala možnosť byť prítomná pri privítaní nášho pápaža po jeho prílete na bratislavské letisko.

 

Deti sa s pani učiteľkami sústredili na vytvorenie a postupné osvojovanie triednych pravidiel, ku ktorým si vytvorili aj plagátiky, ktoré im budú triedne pravidlá pripomínať.

 

K úvodu školského roka patrí aj spoločné rodinné stretnutie, ktoré sa realizovalo v záhrade Vodárenského múzea. Nádherný areál tejto technickej pamiatky nám poskytol skvelé zázemie na príjemný piknik a bližšie spoznanie sa medzi učiteľkami a rodinami ako aj rodinami navzájom.

Pozbierali sme úrodu paradajok v našej školskej záhrade, robili sme pokusy a spoznávali sme dielo maliara Vincenta Van Gogha. Precvičovali sme matematiku Hejného metódou, robili pokusy a veľa kreatívne tvorili. 

 

Odštartovali sme plavecké kurzy v triedach Včielok a Sovičiek. V triede Sovičiek sme privítali nových kamarátov do triedneho akvária – zlatú a oranžovú rybku. Zapojili sme sa do športovej výzvy #BeActive a užili sme si s deťmi výnimočný športový deň.

Navštívilo nás aj divadlo OSKAR s predstavením Kocúr v čižmách, ktoré deťom pripomenulo aj cnosť mesiaca September – Záujem o druhých. Kocúr v čižmách ukázal deťom ako si treba veriť, ako sa netreba v živote vzdávať a aké sú dôležité medziľudské vzťahy.

 

Stihli sme aj teambuilding  a strávili sme spoločný čas príjemnou večerou a divadelným predstavením premiéry muzikálu „Jánošík“.

 

Jednoducho začiatok školského roka ako aj celý mesiac september bol bohatý na zážitky nie len detí, ale aj tímu Pramienok.

Poďte sa pozrieť spolu s  nami na naše zážitky.